top of page

          В  селі Жашковичі бібліотека 1958 році знаходилась в приміщенні старої контори.

          З 1958 по 1990 роки сюди прийшла працювати юна Вакулюк Марія Максимівна. У стінах бібліотеки вона мужніла, набиралась снаги організаційного хисту.

          В 1961 році збудували нову колгоспну контору і бібліотека тимчасово була перенесена в нове приміщення.

Старанням місцевого  колгоспу «Волинь»  у далекому 1962 році було розпочато будівництво будинку культури, в якому знаходиться бібліотека.

          Відкриття будинку відбулося в 1967 році. Новий дім розташований в самому центрі села, де завжди дуже людно. Бібліотека містить 3 кімнати: кімната для дорослих читачів, для читачів середнього віку, а також дитяча кімната для найменших відвідувачів. Загальна площа бібліотеки становить 72 м2, в кімнатах багато світла, великі вікон  тут привітно й затишно.

          У 1978 році бібліотека села Жашковичі була об’єднана в централізовану бібліотечну систему. На той час фонд становив – 12921 примірників книг. На період  роботи Марії Максимівни випав процес впорядкування книжкового фонду. Вона доклала чимало зусиль для зростання авторитету книгозбірні як інформаційного, просвітницького, дозвілєвого збагачення, зростання кількості читачів.

          З 1990 по 2012 роки незмінно завідує книгозбірнею рідного села Вараниця Світлана Володимирівна. На 1.10.1990 рік фонд бібліотеки налічує – 2435 примірників книг. Бібліотека обслуговувала 450 користувачів з них 107 дітей.

          Спочанку після закінчення Луцького культосвітнього училища трудилася у Локачах. Завдяки досвіду бібліотекаря значно зміцнілась матеріально-технічна база, піднявся рівень масової роботи бібліотеки по пропаганді книги. Діловитість і компетентність, які притаманні провідному бібліотекарю Світлані Володимирівні були вміло використані для повного задоволення потреб користувачів. Брала активну участь у громадському житті села. Свою любов до книги Світлана Володимирівна прищепила  своїй донці Оксані, яка продовжила справу неньки.

          З 2012 року прийшла в книгозбірню працювати Грисюк Оксана Володимирівна. Книжковий фонд на 1.01.2013 становить -  6872 примірників книг. Бібліотека обслуговує 435 користувачів з них 35 юнацтво та 60 діти.

          Оксана Володимирівна здобула освіту у Волинському державному училищі культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського. Запорукою успішної роботи є творчий підхід Оксани Володимирівни до своєї праці, проведення різноманітних масових заходів, проведення індивідуальної роботи, точність ведення обліково-звітної документації.

          До послуг читача бібліотеки: алфавітний каталог, краєзнавча картотека, бібліографічні списки огляду преси, відкритий фонд, проводяться бібліографічні огляди, літературні години, уроки народознавства, бесіди, історичні години, організовуються книжкові викладки літератури та тематичні полички.

          У продовж всього життя ми звертаємось до книжки. Адже саме читання є ефективним методом навчання, виховання та розвитку людини. Тому в наш комп’ютерний вік одним із перших завдань бібліотекаря є підтримання інтересу людей до книжки, намагання зробити її супутником життя, виховання потреби в читанні.

bottom of page